Pirmās pazīmes

Mūsdienās cilvēka redze jau no mazotnes pierod pie nepārtrauktas slodzes. Acis nogurst, lasot grāmatu, skatoties televizoru, strādājot ar datoru, vadot automašīnu saulainā dienā vai diennakts tumšajā laikā. Līdz ar to arvien biežāk par acu nogurumu, pasliktinātu redzi, sāpēm acīs un to sūrstēšanu sūdzas gados jauni cilvēki.

Vecuma radītās izmaiņas acīs pasliktina redzi. Sākoties tīklenes dzeltenā plankuma deģenerācijai, cilvēks sliktāk redz līnijas, tās kropļojas, bet priekšmeti izskatās vai nu pārāk mazi, vai pārāk lieli. Slimībai progresējot, cilvēks saka, ka acu priekšā redz tikai melnu plankumu. Patiesībā, veicot redzes lauka izmeklēšanu, tīklenes centrālā daļa mēdz būt tumša. Tas nozīmē, ka cilvēks to neredz, bet cenšas pagriezt aci, atrast pozīciju, lai varētu redzēt.

Pirmajās kataraktas stadijās cilvēks sūdzas, ka redz kā caur netīra loga stiklu – arvien gribas kaut ko notīrīt no acs, bet neizdodas. Slimībai progresējot, pasliktinās redze tuvumā, nepalīdz arī brilles, turklāt cilvēks sliktāk redz krēslas stundās. Ja slimība netiek ārstēta, cilvēks var pilnībā zaudēt redzi.

 

Ocutein Forte