Omega3 komplekss

 

Zinātniskajos pētījumos ir pierādīts, ka šīs taukskābes ir ļoti svarīgas ne tikai pusaudžu koordinācijas, mācīšanās spēju, atmiņas un uzmanības koncentrācijas uzlabošanai, bet arī labas redzes saglabāšanai. 
 
Cilvēka organisms pats nespēj sintezēt omega-3 taukskābes. Tādēļ tās tiek sauktas par neaizstājamām vai svarīgām taukskābēm, kuras nepārtraukti jāuzņem ar pārtiku. Diemžēl mūsdienās cilvēki, īpaši bērni un studenti, lielākoties lieto uzturu, kas nenodrošina pietiekamu šo vielu uzņemšanu. Svarīgākais omega-3 taukskābju avots ir treknas zivis (lasis, sardīne, forele, skumbrija, siļķe).
 
Dietologi treknu zivju ēdienus bērniem un pieaugušajiem iesaka lietot uzturā vismaz divas reizes nedēļā. Tomēr statistika rāda, ka lielākā daļa cilvēku, īpaši bērni, treknas zivis lieto uzturā 3 reizes retāk. Pilnvērtīga un veselīga uztura vietā viņi labprātāk izvēlas neveselīgus našķus.
 
Ocutein forte Lutein 15 mg kapsula satur augstvērtīgus zivju taukus, kas bagāti ar dokosaheksaēnskābi (DHA) un eikozapentaēnskābi (EPA), kas piedalās atbilstošas acs tīklenes funkcijas saglabāšanā, kā arī veicina fotoreceptoru atjaunošanos.
 
Liela DHA un EPH koncentrācija veidojas acu šūnās, tā ir nepieciešama, lai saglabātu veselu acu audu struktūru un funkciju:
  • Veicina asaru veidošanos, novērš acu sausumu (piem., ilgstoši strādājot ar datoru)
  • Pasargā acis pret oksidatīviem bojājumiem (piem., UV radiāciju)
  • Izveido acu šūnu membrānu galveno daļu, tās lietojot, tiek saglabāts labs membrānu stāvoklis.
  • Uztur dabīgo vielu, kas palīdz novērst acu kairinājumu (piem., apsārtumu, acu sausumu un pietūkumu), sintēzi.
 

Ārste Edita Gasjūniene

 

Ocutein Forte