Karoteinoīdu komplekss

Karotenoīdi ir dabiski pigmenti, kurus sintezē augi vai mikroorganismi. Tieši tie veido augļu un dārzeņu spilgto krāsu. Luteīns un zeaksantīns ir ksantofilu karotenoīdi, kuru visvairāk ir tumšzaļos lapu dārzeņos un olu dzeltenumos. Tie plaši sadalījušies audos un ir svarīgākie karotenoīdi lēcās un tīklenes dzeltenā plankuma rajonā. Turklāt luteīns sastopams cilvēka asins serumā, īpaši liela tā koncentrācija ir tīklenē, tieši dzeltenajā plankumā.
 
Pētījumu rezultāti rāda, ka karotenoīdi ne tikai pasargā acis pret vecuma slimību attīstību, bet arī mazina dažu veidu (īpaši krūts, gremošanas trakta augšējās daļas un plaušu) vēža, sirds išēmiskās slimības un insulta risku.
Pēdējie klīniskie pētījumi rāda, ka, uzņemot par maz luteīna, pieaug vecuma acu slimību risks. Noskaidrots, ka, lielākam tā daudzumam nonākot organismā, straujāk atjaunojas dzeltenā plankuma rajona audi, tā pasargājot acis pret UV staru kaitīgo iedarbību.
 
Klīniskie pētījumi ir skaidri apstiprinājuši, ka, papildus lietojot luteīnu, uzlabojas to pacientu redze, kuri slimo ar vecuma kataraktu vai dzeltenā plankuma deģenerāciju. Papildu luteīna lietošana var palīdzēt izvairīties no acu slimībām, kas saistītas ar novecošanos.
 
Ārste Edita Gasjūniene

Ocutein Forte