Cēloņi

Redzes pasliktināšanās cēloņi
 
Mūsdienās ar daudzām acu slimībām (piemēram, kataraktu, gaismas sajūtas traucējumiem u. c.), kas agrāk tika uzskatītas par raksturīgām tikai gados vecākiem cilvēkiem, saskaras arvien jaunāki cilvēki. Tas izskaidrojams ar to, ka aizvien vairāk laika pavadām pie datora un televizora. Vasarā mūsu acis nogurdina arī ultravioletie saules stari, tādēļ acis ir jāsaudzē un jāpasargā. Un nav jāgaida diena, kad sajutīsim, ka pasauli redzam ne tik skaidri kā agrāk.
 
Diemžēl redze pasliktinās arī bērniem – jau bērnudārza vai sākumskolas audzēkņi ir grūti atraujami no datorspēlēm. Viņi lieliski zina, kurš taustiņš jānospiež, lai datora ekrānā parādītos iemīļotā spēle. Tomēr šāds ieradums neizbēgami pasliktina redzi.
 
Par redzes pavājināšanos parasti sūdzas gados vecāki cilvēki. Redzes pasliktināšanās uzreiz nav pamanāma, tomēr laika gaitā cilvēks jūt, ka redz sliktāk: kļūst grūtāk lasīt, skatīties televizoru. Gadu gaitā vecuma radītās redzes izmaiņas kļūst izteiktākas, pavājinās acu akomodācijas spēja, tādēļ vairumam vecāka gadagājuma cilvēku ir nepieciešamas brilles lasīšanai.
 
Ārste Edita Gasjūniene (Edita Gasiūnienė)

Ocutein Forte